Msza Wspólnotowa

W każdą trzecią niedzielę miesiąca wszystkie nasze Wspólnoty spotykają się przy stole Pańskim, żeby w wyjątkowy sposób uwielbić Boga i okazać Mu wdzięczność. Jest to czas, w którym doświadczamy jedności z innymi chrześcijanami jako Ciało Chrystusa. Eucharystia to dla nas najbardziej wartościowy duchowy pokarm, który daje nam siłę i pozwala spotkać Tego, który jest chlebem żywym.

149 godzin

Na początek chcemy, byś wiedział, że my to my – grupa przyjaciół, którzy przekonani o tym, że Bóg jest Wielki, chcą razem z Nim robić rzeczy Wielkie!
Nie boimy się marzyć i wymarzyliśmy sobie te rekolekcje. Stawiamy sobie za cel, aby ich organizacja i przebieg były na najwyższym możliwym poziomie. Nazwaliśmy je 149 godzin z przyczyny prostej – trwać będą dokładnie tyle – 149 godzin. Czy to dużo? Wydaje się, że w sam raz, by przemienić ludzkie życie! Dla kogo?

149 godzin to rekolekcje młodzieżowe, rekolekcje dla singli, par, małżeństw jak również rekolekcje dla rodzin z dziećmi. Dla wszystkich pracujących zawodowo, zabieganych, pragnących przemiany życia, inspiracji, fascynacji, odnowy. To wydarzenie dla ludzi, którzy nie chcą bylejakości w swoim życiu – także w sferze wiary.
Będziemy zaszczyceni, jeśli spędzicie ten czas z nami i będziemy mogli wspólnie zastanawiać się nad tym, co oznacza być świadomym chrześcijaninem.

149 godzin to czas codziennych Eucharystii, konferencji, warsztatów, rozmów, modlitwy osobistej i czasu uwielbienia Boga. Do naszej dyspozycji są boisko do gier zespołowych, a dla najmłodszych całkiem spory plac zabaw oraz zagroda ze zwierzętami. W planie jest również jednodniowa wycieczka, wieczór przy ognisku i codzienna pyszna kawa w kawiarence.

Ważną częścią 149 godzin są dzieci. Bez nich ten czas nie byłoby taki sam. Zapewniamy opiekę nad dziećmi na wszystkich najważniejszych punktach dnia. Opiekunowie organizują dla dzieci zabawy jak również prowadzą dla nich formację chrześcijańską. Dzięki temu 149 godzin to czas rekolekcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych!

Termin: 8 – 14 lipca 2019r.
Miejsce: Uroczysko PORSZEWICE (Koniecznie zobaczcie galerię)
Dla kogo? Zapraszamy małżeństwa, rodziny z dziećmi oraz singli (warunek dla osób indywidualnych – ukończone 16 lat)

Opiekę duszpasterską w czasie rekolekcji sprawować będą kapłani z naszych wspólnot

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie 149 godzin – www.149godzin.pl

SOAR

Projekt Soar – Miasto Ocalenia nawiązuje w nazwie do biblijnego miasteczka Soar, w którym schronił się Lot uciekając z Sodomy. Soar to inicjatywa dla osób pragnących bogatego wewnętrznie życia duchowego i dobrze poukładanej, mądrej codzienności w zabieganym, czasami banalnym i powierzchownym świecie. Jeżeli zatem:

  • pragniesz dobra
  • chcesz budować relacje na niezniszczalnych wartościach
  • pragniesz poukładanego i bogatego życia wewnętrznego
  • postrzegasz wiarę jako szansę na wzrost i prawdziwą mądrość
  • pragniesz poukładać swoją codzienność tak, by prowadzić udane życie osobiste i zawodowe

Oficjalna strony  www – www.miastoocalenia.pl

REO

Młynarz „Drogi powołania” – o rozeznawaniu i podejmowaniu decyzji w zgodzie z powołaniem.

8 sierpnia – s. Magda Radko „Nowe wino – nowe bukłaki” – o tym jak Duch Święty działa dzisiaj w Kościele.|

9 sierpnia – Tomasz Pasierbek „Wierność powołaniu” – o wytrwałości w trudach i kryzysach.

A teraz trochę informacji organizacyjnych:

Koszt wyjazdu:

  • osoby powyżej 10 roku życia – 560 zł
  • dzieci od 3 do 10 lat – 290 zł
  • dzieci od 0 do 10 lat – 170 zł (kwota pokrywa tylko cenę posiłków, prosimy o zapewnienie dziecku łóżeczka we własnym zakresie)
  • dzieci 0-3 – bezpłatnie (prosimy o zapewnienie dziecku posiłków oraz łóżeczka we własnym zakresie)

W cenę wliczone jest zakwaterowanie, posiłki i ubezpieczenie.

Zaliczkę w kwocie 300 zł od osoby dorosłej należy wpłacić do 30 czerwca 2019 roku na poniższy numer konta:

Numer rachunku bankowego:
34 1090 1186 0000 0001 0901 3553
Bank Zachodni WBK S.A. I Odział Katowice

Tytułem: „Wyjazd formacyjny REO 2019 – imię i nazwisko”

Pozostałą kwotę za wszystkich uczestników wyjazdu należy wpłacić na powyższy numer konta do dnia 28 lipca 2019 roku.

Aby wziąć udział w letnich rekolekcjach REO, należy wypełnić poniższy formularz : https://forms.gle/KAzmJ5KEyinzuEok6

PS. w razie niecierpiących zwłoki pytań prosimy pisać na adres b.grabowska@exodus.pl lub dzwonić pod numer telefonu 513-865-934 w godzinach pracy biura :-).

Do zobaczenia w Zembrzycach!

Zespół REO 2019

Do zobaczenia!

AHADI

Wszystko zaczęło się w 2015 roku. Wtedy to zrodził się pomysł, by dla dorastających powoli dzieci członków naszych wspólnot zorganizować wakacyjny obóz formacyjny. Po rozeznaniu na modlitwie indywidualnej, w gronie kilku osób podjęliśmy decyzję, by wystartować z projektem pod nazwą AHADI. Co to znaczy? W języku suahili AHADI znaczy OBIETNICA. Wierzymy, że wielkie Boże obietnice są dla nas i dla naszych dzieci! Pragniemy dla nich życia w Bożej obfitości i chcemy stwarzać dla nich takie środowisko, aby zasiane Słowo Boże mogło wydać obfity plon. Ta wizja w czasie obozu AHADI realizowana jest poprzez poznawanie Słowa Bożego, wspólne spotkania uwielbienia, codzienną modlitwę, pracę warsztatową i dużo dobrej zabawy. Początkowo obóz skierowany był wyłącznie do dzieci członków naszych wspólnot. Niesamowicie budujące jest dla nas jednak to, że nasze dzieci zaczynają ewangelizować swoich rówieśników. W odpowiedzi na ich pragnienie, by na obóz zabrać np. kolegów z klasy aktualnie w miarę możliwości otwieramy się również na dzieci, których rodzice nie są członkami naszych wspólnot.

Najbliższy obóz AHADI odbędzie się w terminie od 4 do 10 sierpnia, a tematem będzie „Prawda czy fałsz”. Cały tydzień spędzimy w Murzasichle.

Brak wolnych miejsc.

KURS ALPHA

Kurs Alpha to wyzwanie dla intelektu, serca i ducha!

Wierzymy, że każdy powinien mieć możliwość poznania wiary chrześcijańskiej, móc zadać pytania i podzielić się swoim punktem widzenia – niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Prowadzona jest w kawiarniach, kościołach, uczelniach, domach, barach – wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Każda Alpha jest trochę inna, choć są trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja.

Udział w stacjonarnych spotkaniach kursu Alpha jest bezpłatny. Koszty organizacji kursu pokrywa Fundacja Exodus.

Najbliższy kurs Alpha odbędzie się w październiku w Dąbrowie Górniczej.
Więcej informacji o prowadzonych przez nas kursach Alpha znajdziesz na stronie – www.alpha.odnowa.org.pl

WIECZÓR UWIELBIENIA

Wieczory Uwielbienia to inicjatywa, która zrodziła się w naszych sercach z pragnienia modlitwy za nasze miasta i ich mieszkańców. To czas modlitwy, w której muzyka uwielbienia przeplata się ze Słowem głoszonym przez osobę prowadzącą dane spotkanie. Wieczór Uwielbienia w Dąbrowie Górniczej po raz pierwszy odbył się w zimie 2016 roku. Spotkanie to poprzedziła ewangelizacja na ulicach Dąbrowy.

Wiele osób pozytywnie odpowiedziało na nasze zaproszenie do wspólnej modlitwy, co potwierdziło nasze rozeznanie i utwierdziło nas w przekonaniu o potrzebie cyklicznego organizowania takich Wieczorów. Spotkania odbywają się dwa razy w roku w parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej, przy której na co dzień spotyka się wspólnota Święty Paweł.

MOBILNY KOŚCIÓŁ

Mobilny Kościół to działalność misyjna koncentrująca swoją pracę na ulicach miast. Głosimy Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym i przyjściu Pana Jezusa Chrystusa poprzez nauczanie, świadectwo, prowadzenie modlitwy Uwielbienia czy pomoc potrzebującym. W nasze działania angażują się osoby z różnych ruchów i wspólnot diecezji sosnowieckiej, jak również osoby z innych wyznań chrześcijańskich.

Nasze działania rozpoczęły się w listopadzie 2016 roku we wspólnocie Święty Jan. Wtedy to w grupie 2 czasem 3 osób zaczęliśmy wychodzić na ulice, żeby dzielić się Ewangelią i modlitwą z napotkanymi ludźmi. To zaowocowało pierwszą akcją „Namiotową” w Centrum Sosnowca na „Patelni”, która wystartowała 21 lutego 2017 roku. W wakacje byliśmy na sosnowieckim osiedlu socjalnym w dzielnicy Klimontów, by po 9 miesiącach, tj. 21 października znaleźć się na będzińskim osiedlu socjalnym pod oficjalną już nazwą dzieła: Mobilny Kościół. Od tego czasu do naszych działań przyłączyła się Szkoła Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa” i cały czas dołączają się kolejne wspólnoty.

Chcemy jak najwierniej wypełnić nakaz Pana Jezusa „Idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody”(Mt. 28,19). Sprzeciwiamy się podejściu do misji jako do rzeczywistości dotyczącej tylko „dalekich krajów”, gdyż dziś Europa jest najbardziej potrzebującym poznania na nowo Ewangelii kontynentem świata. Żeby ta rzeczywistość misyjna była skuteczna i świat mógł poznać, że Jezus jest posłany przez Ojca, trzeba aby jego dzieci „zespoliły się w jedno” (J 17,21-23).

Dlatego to jedność odgrywa kluczową rolę w naszych działaniach. Mobilny Kościół tworzy sieć połączeń pomiędzy katolickimi Wspólnotami i Ruchami. Nic tak nie integruje ludzi jak wspólny cel osiągany w walce „ramię w ramię”. Niezależnie w jakim miejscu w Kościele Katolickim siebie określasz – jeśli spotkałeś w swoim życiu żywego Jezusa – jesteś zaproszony, żeby przyłączyć się do naszych działań na rzecz rozszerzania Królestwa Pana Jezusa na tym świecie.

link do oficjalnej strony – www.mobilnykosciol.pl

25 LAT ODNOWY

Artykuł o 25-leciu Odnowy w Duchu Świętym opublikowany w Niedzieli Sosnowieckej (numer 41/2020)

Jeśli chcesz pobrać artukuł kliknij tutaj