Historia naszej drogi

Cześć!

Chcemy opowiedzieć Wam naszą historię. To co zadziało się przez ostatni rok, gdy w diakonii multimedialnej odpowiadaliśmy sobie na bardzo ważne pytanie: kim jesteśmy jako Odnowa w Duchu Świętym? Ponad rok temu podjęliśmy decyzję o uporządkowaniu całej komunikacji – tego, w jaki sposób komunikujemy się do świata i ze sobą w Odnowie. Na naszej drodze pojawiło się wiele wyzwań, ale podjęliśmy się trudu ich przezwyciężenia. Od samego początku założyliśmy, że likwidujemy wszystkie niespójności i sprzeczności, a w miejsce tego stawiamy na spójność i jakość.

Zatrzymywaliśmy się w różnych trudnych momentach i czekaliśmy na działanie Ducha, żeby dać sobie i Jemu czas. Wiele razy zawracaliśmy z mocno zaawansowanych koncepcji, bo mimo, że wizualnie były niezłe to czuliśmy, że nie opisują nas w pełni lub pokazują tylko jeden aspekt tego, kim jesteśmy jako Odnowa.

W tych trudnych momentach wspierali nas ci, którzy zajmują się komunikacją marek na co dzień (m.in. Karol), który jest ekspertem w dziedzinie komunikacji marki i wtedy za jego podpowiedzią zaprosiliśmy do procesu jeszcze więcej osób ze wspólnoty, by posłuchać o tym jak mówią o Odnowie, jak się w niej czują, co sprawia, że chcą w niej być. Tak odbyły się warsztaty ko-kreacji, a proces ten pomógł nam zrozumieć, że rebranding to nie tylko zmiana logo, ale zmiana sposobu komunikowania swojej historii. Pomysły, które się zrodziły urzeczywistniła Justyna – graficzka z zawodu, z głową pełną pięknych pomysłów.

Logo

To my. Odnowa. Jako kiełek, niepozorna roślina, która dopiero wzrasta, dzięki mocy ziarna, które zasiane rozpoczęło swój rozwój oraz wyzwala swój potencjał. Ziarno nie wzrasta samo z siebie, potrzebuje odpowiednich warunków i to znamy z przypowieści o ziarnie (Mt13,1-8). Dla nas to ciągłe przypominanie, że to jak wzrastamy to ciągła współpraca z łaską i w towarzyszącym nam działaniom Ducha Świętego.

Każdy z nas jest inny, budujemy się i otwieramy w tej różnorodności, jak królestwo świata roślin. My budujemy na relacji i z przekonaniem, że każdy ze swoim zestawem talentów, umiejętności, charyzmatów może służyć na swój wyjątkowy i niepowtarzalny sposób.

Wiele ziaren, wiele możliwości wzrostu, w zależności od warunków do rozwoju. Ale też ogrom ilości gatunków roślin, które mogą wykiełkować z tej samej gleby. Z takiej siewki może wyrosnąć ogromny dąb, kłos pszenicy z kilkudziesięcioma ziarnami czy niepozorny rozmiarem len, przynoszący cenny olej czy włókna do tkanin.

Wierzymy, że Odnowa to żyzna przestrzeń do rozwoju, do uwalniania swojego potencjału we współpracy z łaską, że kiełkujemy niezależnie od tego, gdzie zostaliśmy zasiani – posłani i że można do nas przyjść i zaczerpnąć tego, co niezbędne w rozwoju, we wspólnej modlitwie uwielbienia, w formacji, w relacjach. To nas buduje i w tym wzrastamy i to też chcemy dawać innym pokazując jedną z cech Boga – to, że jest hojny. I my też chcemy w tym być hojni.

Chcemy iść dalej, pociągani za rękaw przez Ducha Świętego, w poruszeniu i pragnieniu, by zrobić coś więcej. Mając to poczucie wyjątkowości w zaproszeniu do tworzenia modlitewnej przestrzeni i do tego przywileju budowania żywego, rozmodlonego Kościoła, z ludźmi żyjącymi Bogiem i zapraszającymi Ducha Świętego do swojej codzienności. Chcemy zapraszać innych do miejsca, gdzie się wspólnie modlimy, wielbimy Boga i oddajemy mu Chwałę, tworząc przestrzeń chwały!

Diakonia Multimedialna