Gorąco zachęcam do udziału w najbliższej, wielkopostnej edycji spotkań Soar Miasto Ocalenia. Ewangelia nigdy nie utraciła i nigdy nie utraci swojej mocy i swojego smaku. Podobnie też Kościół nigdy nie przestanie być miejscem uświęcenia. Potrzebujemy jedynie zaufać Bogu, rozpoznawać znaki czasu i odważnie wpatrywać się w przyszłość. Potrzeba też, byśmy dziś podejmowali takie decyzje, które przyniosą dobre owoce jutro. Wspólnie możemy to uczynić.
Błogosławię.

Abp Adrian Galbas SAC

Bóg na naszych oczach przemienia swój Kościół!

Zapraszamy do udziału w Spotkania SOAR Wielki Post 2024. To szansa na wspólne spojrzenie w przyszłość, bez lęku i uprzedzeń, ale z odwagą i gotowością głoszenia. Dobrej Nowiny o Jezusie. To także szansa na skonfrontowanie swoich wyobrażeń z tym jak Kościół postrzegają inni.
Wszystko, co najlepsze, jest jeszcze przed nami!!!
SOAR to relacje – konferencje – modlitwa – uwielbienie – dobra kawa.


Zapraszamy Cię serdecznie na rekolekcje SOAR Wielki Post 2024.
Tematem tej edycji jest „Kościół przyszłości – Church of the future”

Kiedy?

 • 1 marca 18.30 – 21.30 konferencję poprowadzi prof. Aleksander Bańka
 • 2 marca 18.00 -21.00 konferencję poprowadzi siostra Bogna Młynarz
 • 3 marca 15.00 Eucharystia
  16.45-18.30 konferencję poprowadzą Piotr Semper i Tomasz Pasierbek

Gdzie?

 • Aula Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ;  Sosnowiec, ul. Będzińska 60.

Czego możesz się spodziewać? Przede wszystkim świetnej atmosfery, która sprzyja głębokiej refleksji i modlitwie. Każdy dzień będzie wypełniony chwilami uwielbienia, podczas których wspólnie będziemy oddawać chwałę Bogu. Doświadczysz również inspirujących konferencji, które pomogą Ci lepiej zrozumieć i pogłębić swoją wiarę.

To będzie dobry czas! Zapisz się już dzisiaj!

Formularz rejestracji SOAR Wielki Post 2024

Projekt Soar nawiązuje w nazwie do biblijnego miasteczka Soar, w którym schronił się Lot, uciekając z Sodomy. Soar to inicjatywa dla osób pragnących bogatego wewnętrznie życia duchowego i dobrze poukładanej, mądrej codzienności w zabieganym, czasami banalnym i powierzchownym świecie.

SOAR to cykliczne spotkania o niepowtarzalnej atmosferze. Organizujemy je w okresach Adwentu i Wielkiego Postu, aby pomóc w odkrywaniu ich głębokiego znaczenia.

Sam pomysł zrodził się wśród ludzi świeckich, członków naszej Wspólnoty i czerpie siły z obserwacji, że wielu ludzi szuka wyzwań i misji, z którą mogliby się w pełni identyfikować. Nieustannie taż spotykamy tych, którzy są aktywni i chcą widzieć owoce swojego zaangażowania. Gromadzenie takich ludzi w jednym miejscu i w jednym czasie stało się naszą pasją i naszą przygodą.

Widzimy też, że świat wokół nas nieustannie się zmienia i nie jesteśmy w stanie zatrzymać większości z tych zmian. Nie musimy się jednak ich bać, możemy je przewidywać i możemy je wyprzedzać, nie rezygnując z tego, co odwieczne.

Jeżeli zatem:

 • pragniesz dobra
 • chcesz budować relacje na niezniszczalnych wartościach
 • pragniesz poukładanego i bogatego życia wewnętrznego
 • postrzegasz wiarę jako szansę na wzrost i prawdziwą mądrość
 • pragniesz poukładać swoją codzienność tak, by prowadzić udane życie osobiste i zawodowe

A tak było w edycji SOAR ADWENT 2023. Zapraszamy do zaczerpnięcia z tego czasu.

Temat edycji SOAR ADWENT 2023 – „Duch wieje kędy chce”został zaczerpnięty z trzeciego rozdziału Ewangelii według św. Jana i nawiązuje do prawdy o tym, w jaki sposób Ojciec chce nas dzisiaj prowadzić. Chcemy mówić o nowym narodzeniu z Ducha Świętego i o tym, jak wzrastać w tym nowym życiu z łaski. Chcemy mówić o Jego natchnieniach, o tym, jak On prowadzi nas do pełni prawdy i w jaki sposób objawia nam rzeczy wielkie. Chcemy też jednak mówić o konieczności rezygnacji z drobnych i dużych rzeczy, aby móc prowadzić życie modlitwy i iść razem z Nim „w jednym szeregu”. Nie zabraknie i tym razem ciekawych gości, którzy podzielą się z nami swoim doświadczeniem wiary i modlitwy.

Nie nauczanie jest jednak dla nas najważniejsze, ale klimat wiary i uwielbienia, klimat miłości i poszukiwania, klimat prośby i klimat nawracania i podejmowania odważnych decyzji. Szansa na budowaniu duchowych przyjaźni.

Cieszymy się, że nasze dzieło nieustannie wzrasta. To dowód tego, że Miasto Ocalenia tworzą uczestnicy Spotkań, dla których stały się one ważnym elementem przeżywania czasu Adwentu i Wielkiego Postu. Ostatnio gromadziliśmy ponad 200 osób w sali, a kilka razy więcej łączyło się z nami przez Internet.