Uwielbienie to modlitwa tych, którzy spotkali Boga, którzy się Nim zachwycili, którzy zostali zrodzeni do nowego życia. Nie trzeba się jej uczyć, nie można się jej nauczyć. Nie ma w sobie żadnych kalkulacji, uporządkowanych tekstów, schematów, ale jest entuzjastycznym, spontanicznym wypowiedzeniem serca, które płonie. Śpiew tych, których oczy wpatrzone są w Jezusa, nie jest zwykłym śpiewem. To żar ognia. Żar, który rozpala wszystkich, którzy się przyłączą i pozwolą Duchowi Świętemu działać. To prawdziwe doświadczenie łaski, ale też charyzmat, którym pragniemy posługiwać.

Dlatego też w różnym czasie i różnych miejscach naszych miast wznosimy modlitwę uwielbienia i zapraszamy wszystkich tych, którzy gotowi są dołączyć. To zawsze jest czas przebudzenia i czas odnowienia, czas uwolnienia i uzdrowienia, to czas nowej nadziei. Czas głoszenia z mocą Słowa Boga i czas zaświadczenia o tym, że On żyje, kocha swoje dzieci, prowadzi do dojrzałości swoich uczniów, rodzi do nowej nadziei.

 

Wieczory Uwielbienia to inicjatywa, która zrodziła się w naszych sercach z pragnienia modlitwy za nasze miasta i ich mieszkańców. To czas modlitwy, w której muzyka uwielbienia przeplata się ze Słowem głoszonym przez osobę prowadzącą dane spotkanie. Wieczór Uwielbienia w Dąbrowie Górniczej po raz pierwszy odbył się w listopadzie 2016 roku. Spotkanie to poprzedziła ewangelizacja na ulicach Dąbrowy.

Wiele osób pozytywnie odpowiedziało na nasze zaproszenie do wspólnej modlitwy, co potwierdziło nasze rozeznanie i utwierdziło nas w przekonaniu o potrzebie cyklicznego organizowania takich Wieczorów.